Žaidimai

MMORPG kaip socialinė mokykla

Nors dažnu atveju tėvai nėra labai patenkinti, jog jų vaikas šitiek daug laiko praleidžia žaisdamas kompiuterinius žaidimus ir juos galima suprasti (visgi ne tik dėl sveikatos sumetimų, tačiau ir dėlto, jog vaikystė turi būti toks nerūpestingas, šelionių ir bėgiojimų kupinas metas), tačiau nederėtų visiškai praleisti pro pirštus ir kuriamą naudą: išmokstama komandinio darbo, organizacijos, bendrų ir individualių tikslų atskyrimo ir ilgaliakio jų siekimo, koncentracijos, atkaklumo, įdirbio, pratinama užsiimti pasikartojančiomis užduotimis, bendravimo su įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir kultūros žmonėmis bei daugybės kitų naudingų socialinių įgūdžių. Ir dažnu atveju šitas socialinis kursas online komandiniuose žaidimuose vyksta tokiu tokiu intensyvumu, jog "kiemas" toli gražu tikrai ne visad gali prilygti.

Game design

Extra Credits yra animuotas edukacinis Youtube kanalas, kurio content'as daugiausiai padalinamas į dvi ganėtinai skirtingas temas: video žaidimų kūrimas ir istoriniai įvykiai. Ganėtinai originalus temų padalinimas, tačiau kanalas puikus.

Dabar noriu atkreipti dėmesį į 2 šio kanalo video, kurie aptaria 2 ikoninius žaidimus: - 1985-tųjų Super Mario Bros. - bei pirmoji Portal dalis.

Abiejų šių žaidimų pradžia turėjo labai svarbią užduotį - supažindinti naują, nepatyrusį žaidėją su visiškai nauja koncepcija, tad į šių žaidimų pirmąjį lygį, veikiantį, kaip tutorial'as yra įdėta išties daug apgalvojimo ir priimti subtilūs bei psichologinio pagrindimo kupini sprendimai, į kurios absoliuti dauguma žaidėjų net neatkreipė dėmesio. Geras dizainas yra tada, kai jis ne tik intuityvus, tačiau ir visai nepastebimas.