Apple

Notes

  • Apie tai, kodėl Wozniak’as nebeturėtų būti toks populiarus, koks yra.

  • Tim Cook yra naujasis Steve Balmer. Execution CEOs value stability, process and repeatable execution. On one hand that’s great for predictability, but it often starts a creative death spiral – creative people start to leave, and other executors (without the innovation talent of the old leader) are put into more senior roles – hiring more process people, which in turn forces out the remaining creative talent. This culture shift ripples down from the top and what once felt like a company on a mission to change the world now feels like another job. Ir Steve Jobs apie tai.

  • Podcastas apie pirmojo iPhone sukūrimą. Pasakojama apie tai, kad Apple buvo kone priversta kurti savo telefoną, nenorint prarasti stiprių pozicijų, kurias sukūrė iPod ir iTunes, apie tai, kad Steve Jobs buvo gan nusistatęs prieš appsų parduotuvę, nes norėjo turėti savo perfect closed system ir apie tai, kad telefonas ant scenos buvo pristatinėjamas pagal "golden path" - veiksmų seką, kuria naudojantis telefonas turėjo mažesnę tikimybę užlūžti.

  • Vienas iš būdų sumažinti tikimybę, jog dizainas bus nuleak'intas - jį turi matyti kuo mažesnis kiekis žmonių. Dėl šios priežasties, inžinieriai dirbantys su pirmosios iOS branduoliu, driveriais, failų sistema, procesoriaus architektūra gaudavo štai tokius, kompiuterio motininę plokštę primenančius prototipus. Nuorodoje matomas variantas su ekranas, tačiau dažniausiai darbuotojai gaudavo plokštes net ir be jų, tad visą savo darbą galėdavo atlikti tik prisijungę šią plokštę prie kompiuterio ar televizoriaus, nė nenuotuokdami, kaip atrodys galutinis produktas.